green arm

Регіональний центр послуг

email phone

Call-центр

+38057-725-03-33

+38063-725-03-33

+38098-725-03-33

+38099-725-03-33

minimap
Повернутися

Паспорт громадянина України (ІD- картка)

Чи можна отримати паспорт громадянина України у формі картки не за місцем реєстрації?

Оформлення та видача паспорта громадянина України у формі картки здійснюється за зареєстрованим місцем проживання у м. Харкові відповідними територіальними підрозділами ЦНАП м. Харкова або територіальними підрозділами ДМС у м. Харкові.

Оформлення замість втраченого або викраденого, обмін паспорта, який було оформлено із застосуванням засобів Єдиного державного демографічного реєстру, та його видача здійснюватимуться територіальними підрозділами ЦНАП м. Харкова або  територіальними підрозділами ДМС  у м. Харкові за місцем звернення особи чи її законного представника (пункт 17 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України, затвердженого постановою КМУ 25.03.2015 №302)

Порядок оформлення паспорта громадянина України у формі картки мешканцям Донецької та Луганської областей, які мають довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи

Відповідно до статті 6 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» оформлення паспорта громадянина України у формі картки внутрішньо переміщеним особам здійснюється за місцем їх проживання у м.Харкові відповідними територіальними підрозділами ЦНАП м. Харкова або територіальними підрозділами ДМС у м. Харкові.

Яка інформація вноситься до паспорта громадянина України у формі картки?

До паспорта громадянина України у формі картки вноситься така інформація:

 • назва держави та назва документа;
 • ім’я особи та стать;
 • громадянство;
 • дата народження;
 • унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі;
 • номер документа;
 • дата закінчення строку дії документа;
 • дата видачі документа;
 • уповноважений суб’єкт, що видав документ (код);
 • місце народження;
 • відцифрований образ обличчя особи;
 • відцифрований підпис особи.

Де можна оформити паспорт громадянина України у формі картки?

Оформлення та видача паспорта громадянина України у формі картки здійснюється:

за зареєстрованим місцем проживання у м.Харкові відповідними територіальними підрозділами ЦНАП м. Харкова або територіальними підрозділами у м. Харкові ГУ ДМС в Харківській області.

 

Чи передбачена можливість відмови від оформлення паспорта громадянина України у формі картки та оформлення натомість паспорта громадянина України у формі книжечки?

Така можливість не передбачена. Наразі паспорт громадянина України оформляється громадянам України вперше після досягнення 14-річного віку виключно у формі картки територіальними підрозділами ЦНАП м. Харкова та ДМС. 

Чи обов'язково змінювати паспорт-книжечку на ID-картку?

Законодавство України не визначає кінцевої дати чинності паспортів громадянина України зразка 1994 року. Однак у даний час законодавством передбачено обмін паспорта громадянина України зразка 1994 року на ID-картку за бажанням власника.

Також ID-картка видається у всіх випадках, коли необхідна заміна парпорта зразка 1994 року (втрата, крадіжка,псування, зміна прізвища або інших даних власника документа).

Крім того, паспорт-книжечка обмінюється на ID-картку, якщо власним не вклеїв фото в паспорт протягом одного місяця після досягнення 25 або 45 років.

З якого віку і на скільки видається паспорт громадянина України?

Відповідно до п. 2. Закону України " Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" кожен громадянин України, який досяг чотирнадцятирічного віку, зобов’язаний отримати паспорт громадянина України.

За п.3. зазначеного Закону паспорт громадянина України оформляється особам, які не досягли вісімнадцятирічного віку, на чотири роки, а особам, які досягли вісімнадцятирічного віку, - на кожні 10 років

Як перевірити стан оформлення паспорта громадянина України?

Державна міграційна служба запустила онлайн-сервіс перевірки стану заявки на виготовлення паспорта. Тепер кожна особа може через мережу інтернет дізнатися, у якому стані перебуває оформлення або виготовлення її паспорта. 

Онлайн сервіс видає один з чотирьох статусів документа відповідно до етапів оформлення:

 • Документи прийнято підрозділом міграційної служби, проводиться перевірка даних;
 • Надано дозвіл на виготовлення паспорта – дані відправлено на персоналізацію до поліграфкомбінату «Україна»;
 • Паспорт виготовлено та відвантажено до місця видачі (термін доставки в залежності від регіону складає від 1 до 3 робочих днів);
 • Паспорт доставлено до місця видачі.                                                                                                          

Як вклеїти фотокартку у паспорт громадянина України особам з зони АТО та які документи, крім фотокартки, для цього потрібні?

Згідно з частиною 1 статті 6 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України,  здійснюється за місцем проживання внутрішньо переміщеної особи відповідним територіальним підрозділом ДМС України.

За роз’ясненнями ГУ ДМС в Харківській області,  особа, яка не отримали довідку про взяття на облік ВПО та має зареєстроване місце проживання на території проведення АТО, подає документи, необхідні для вклеювання фотокартки, до будь-якого територіального підрозділу ГУ ДМС України в Донецькій області та відповідно УДМС України в Луганській області, які здійснюють свої повноваження.

Дорученням ДМС України від 15.06.2017 № Д/92/2-17 встановлено, що з метою здійснення територіальними підрозділами ГУ ДМС України в Харківській області перевірки інформації про особу та документів, оформлених на її ім’я під час звернення особи для вклеювання фотокартки по досягненню відповідного віку до паспорта громадянина України зразка 1994 року, виданого територіальним підрозділом, де доступ працівників ДМС до картотек заяв про видачу паспорта неможливий (АР Крим, зона АТО) необхідне подання наявних оригіналів (копій) документів: довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків, свідоцтва про реєстрацію актів цивільного стану, документи про освіту, документів (їх копій),  що слугували підставою для набуття громадянства тощо), в тому числі з фотокартками (посвідчення про приписку до призовної дільниці, військовий квиток, посвідчення водія, пенсійне посвідчення та інші).

Таким чином, через Центр надання адміністративних послуг м. Харкова та його територіальні підрозділи, у тому числі, Регіональний центр послуг, можливо подати документи на вклеювання до паспорта громадянина України фотокартки при досягненні 25- і 45-річного віку у разі реєстрації місця проживання у м. Харкові або за наявності довідки про взяття на облік ВПО у м. Харкові.

Де отримати паспортні послуги кримчанам?

Територіальні підрозділи ДМС обслуговувують з паспортних питань громадян, які зареєстровані в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, за місцем звернення на всій території України. Зокрема, мова йде про:

 - оформлення паспорта громадянина України по досягненню 14-річного віку;

 - відновлення втраченого паспорта громадянина України;

 - вклеювання фотографій до паспорта громадянина України по досягненню 25- та 45-ти річного віку;

 - заміну паспорта громадянина України у зв’язку зі зміною прізвища та з інших причин;

 - оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон;

 - оформлення проїзного документа дитини;

 - реєстрацію місця проживання та місця перебування.

Кримчани, які змушені залишити півострів, можуть отримати перелічені паспортні послуги у найближчому підрозділі ДМС України за місцем прибуття.

Кримчани, які проживають на території півострова, можуть звертатися до спеціально визначеного підрозділу міграційної служби за адресою: Херсонська область, Новотроїцький район, с.м.т. Новотроїцьке, вул. Чапаєва, 8, (1 поверх), або до іншого зручного підрозділу у Херсонській області. (джерело https://dmsu.gov.ua/)

Де отримати статус внутрішьно переміщеної особи у м. Харкові?

Для отримання довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, яка підтверджує статус внутрішньо переміщеної особи необхідно звертатися за місцем фактичного проживання до районних управлінь праці та соціального захисту населення (УПСЗН) Харківської міської ради

Не знайшли відповідь на запитання?

Якщо ви не знайшли відповідь на Ваше запитання  – надішліть лист за допомогою сервісу «Надіслати питання»