green arm

Регіональний центр послуг

email phone

Call-центр

+38057-725-03-33

+38063-725-03-33

+38098-725-03-33

+38099-725-03-33

minimap
Повернутися

Закордонний паспорт

З якого віку можна оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон?

Кожен громадянин України має право на отримання паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Такий паспорт може бути оформлений з народження 

Де можливо отримати паспорт громадянина України для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм?

Для отримання паспорта громадянина України для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм кожен громадянин України незалежно від зареєстрованого місця  проживання може звернутися до:

- Регіонального центру послуг;

- Територіальних  підрозділів ЦНАП м. Харкова;

- Територіальних підрозділів ДМСУ.

Чи буде затримано встановлений законодавством строк оформлення документів для громадян, які раніше документувалися на тимчасово окупованій території України?

У випадку, якщо заявник подав до оформлення паспорт зразка 1994 року, виданий на окупованих російсько-терористичними військами територіях, та не має діючого паспорта для виїзду за кордон, ідентифікація особи буде здійснюватися шляхом направлення запитів з метою отримання інформації, відтак процедура ідентифікації може тривати до двох місяців.

У таких випадках не рекомендується оплачувати підвищену суму адміністративного збору за термінове оформлення документів (10 робочих днів для ID-паспорта та 7 робочих днів для паспорта для виїзду за кордон).

З якого віку неповнолітня особа може особисто звернутись стосовно видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон?

Неповнолітня особа, яка досягла шістнадцятирічного віку, може особисто звернутись стосовно видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон 

Яка інформація вноситься до безконтактного електронного носія, який імплантовано у паспорт громадянина України для виїзду за кордон?

 До безконтактного електронного носія, який імплантовано у паспорт громадянина України для виїзду за кордон, вноситься:

- інформація, що міститься на сторінці даних паспорта громадянина України для виїзду за кордон;

 - біометричні дані, параметри (відцифрований образ обличчя особи, відцифрований підпис особи, відцифровані відбитки пальців рук (відцифровані відбитки пальців рук особи не отримуються до досягненню нею 12-річного віку та у разі, коли особа не може пересуватися самостійно у зв`язку із тривалим розладом здоров`я та потребує термінового лікування за кордоном, що підтврджується медичним висновком відповідного закладу охорони здоров`я, оформленим в установленому порядку);

- дані про забезпечення захисту інформації, що міститься на безконтактному електронному носії, відповідно до рекомендацій IKAO Doc 9303 (від англ. ICAO - International Civil Aviation Organization - Міжнародна організація цивільної авіації, спеціалізована установа ООН, що встановлює міжнародні норми цивільної авіації та координує її розвиток з метою підвищення безпеки та ефективності).

Як перевірити стан оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон?

Державна міграційна служба запустила онлайн-сервіс перевірки стану заявки на виготовлення закордонного паспорта. Тепер кожна особа може через мережу інтернет дізнатися, у якому стані перебуває оформлення або виготовлення її паспорта. 

Онлайн сервіс видає один з чотирьох статусів документа відповідно до етапів оформлення:

 • Документи прийнято /дата/. Здійснюється перевірка даних;
 • Дозвіл на персоналізацію паспорта надано /дата/;
 • Дані відправлено до центру персоналізації /дата/;
 • Документ персоналізовано та відправлено до підрозділу міграційної служби /дата/. Строк доставки - 1-3 робочих дні (у разі складних погодних умов - до 7 робочих днів);
 • Паспорт виготовлено та відвантажено до місця видачі (термін доставки в залежності від регіону складає від 1 до 3 робочих днів);
 • Документ доставлено до територіального органу міграційної служби /дата/.   

Де брати довідку про реєстрацію особи громадянином України неповнолітньої дитини, якщо батьки або один із батьків такої особи на момент її народження були іноземцями або особами без громадянства?

Для отримання довідки про реєстрацію особи громадянином України один із батьків чи законний представник дитини може звернутися із заявою про набуття дитиною громадянства України за народженням до територіального підрозділу ДМС України за місцем проживання. Після прийняття рішення про набуття громадянства України особа отримує довідку про реєстрацію особи громадянином України. 

Як бути у разі оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон особі, яка не досягла шістнадцятирічного віку та проживає з одним із батьків, а місцезнаходження другого з батьків невідоме?

 У разі оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон такій особі необхідно подати оригінал або засвідчену в установленому порядку копію одного з таких документів:

 • свідоцтва про смерть другого з батьків;
 • рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;
 • рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;
 • рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;
 • довідки про реєстрацію місця проживання дитини разом з одним із батьків, який подає заяву-анкету;
 • оригінал витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України

Не знайшли відповідь на запитання?

 Якщо ви не знайшли відповідь на Ваше запитання– надішліть лист за допомогою сервісу «Надіслати питання»